חידוש דק

בין היתרונות הבולטים שבבחירה להתקין דק מעץ מלא בחצר היא בכך שמדובר במוצר חזק ועמיד לאורך השנים, כך שכל מה שנצטרך לעשות הוא אחת לשנה בערך לבצע חידוש דק. העץ הוא חומר שבא מהטבע ולכן כאשר מדובר בעץ מלא המתאים לחלק החיצוני של הבית ולא בכל מיני חיקויים או אינטרפרטציות של החומר, הדק יהיה עמיד לשמש, גשם, רוח וכל תנאי אחר. אז איך מבצעים חידוש ותחזוקה של הדק - על כך במאמר הבא.

חידוש דק - איך עושים את זה?

ביצוע פעולת התחזוקה תסייע לנו לשמור על ערך ההשקעה שלנו לאורך השנים. אמנם הדק נשמר עצם היותו עשוי מעץ, אך אי אפשר להתעלם מכך שפגעי מזג האוויר הם האויב מספר אחת שלנו.


דק מסביב לבריכה צבוע בצע בהיר אפרפר. צילום: אסף פרגולות דק מסביב לבריכה צבוע בצע בהיר אפרפר. צילום: אסף פרגולות

איך נדע מתי הדקים שלנו צריכים טיפול?

כל מה שצריך לעשות הוא אחת לשישה חודשים, לטפטף כמה טיפות של מים על הדק עצמו. במידה והמים עדיין לא נספגו בעץ, סימן שהשמן עדיין חזק ואין כל צורך לבצע תחזוקה שלו. במידה והמים נספגו, זה הזמן לבצע את פעולת התחזוקה. סוגי הדקים הפופולאריים הם עץ אורן ועץ איפאה. ההתקנות המצויות בארצנו הם בעיקר דקים מסביב לבריכה ובהרבה מקרים דקים מתחת לפרגולה ובחצר כולל הגבהה רצויה עם בסיס עץ או מתכת.

אז איך מתבצע בפועל חידוש דקים?

שלב ראשון - ניקוי הדק ובחירת החומר המתאים

כל עץ שנבחר, עם הזמן ייסדק וצבעו ידהה ויתחיל להאפיר אם לא נתחזק אותו כמו שצריך. השמש מפרקת את הסיבים החיצוניים של העץ מה שגורם לדהייה שלו והלחות עלולה לגרום לעץ להתנפח. לפני שמתחילים חשוב לזכור שיש שתי תקופות המתאימות לביצוע פעולת החידוש: בין מרץ ליוני ובין ספטמבר לנובמבר. שתי התקופות הללו לא גשומות מדי ולא חמות מדי.


חידוש דקים מסביב לבריכה צבע כהה. צילום: אסף פרגולות חידוש דקים מסביב לבריכה צבע כהה. צילום: אסף פרגולות

בשלב הראשון נכין את הדק לשימון באמצעות חומר ניקוי ייעודי לדק. חשוב להתאים את החומרים לסוג הדק ולדלל אותם לפי הוראות היצרן. כדי לבצע את העבודה נצטרך צינור מים, ראש צינור, רולר לפיזור של החומר, דלי לערבוב, מטאטא, משקפיים להגן על העיניים, כפפות ומברשת עם שערות קשות. לפני שמתחילים, חשוב קודם כל לפנות כל ריהוט, עציצים או מוצר אחר שיש על הדק כדי שניתן יהיה לבצע את השלבים ביסודיות. לאחר שמערבבים את החומר לפי ההוראות ולפי גודל הדק, משפשפים את הדק עם המברשת ומורחים את החומר על גבי הדק באמצעות הרולר. כמה שהחומר יישב יותר זמן, כך התוצאה תהיה טובה יותר. 20 דקות זה הזמן המומלץ לייבוש.  


דק צבוע אחרי חידוש במרפסת. צילום: ווד מאסטר דק צבוע אחרי חידוש במרפסת. צילום: ווד מאסטר

שלב שני - הכנת העץ לשימון

בעזרת המטאטא משפשפים עם כיוון הסיבים את העץ לאחר שהחומר יבש ועברו 20 דקות. כשרואים את הצבע של העץ זה אומר שכל הלכלוך יורד. שוטפים בברז מים תוך כדי השפשוף.

שלב שלישי - בחירת הגוון וביצוע השימון

את השימון מבצעים עם רולר נקי ובאמצעות שימוש בחומר ייעודי בצורה עדינה וחלקה.


צביעת דק מסביב לבר מאבן. צילום: ווד מאסטר צביעת דק מסביב לבר מאבן. צילום: ווד מאסטר

אתר אלופי העץ חוסך לכם זמן יקר וכסף

אתר "אלופי העץ" ריכז עבורכם בעלי מקצוע המתמחים בחידוש ושימון דקים, כך שבקלות ניתן יהיה לסייע לכם בבחירת בעל מקצוע הפועל במקצועיות ואמינות לאורך כל התהליך. כל מה שאתם צריכים לעשות בכדי לקבל הצעת מחיר הוא פשוט זה לחייג אלינו או להשאיר לנו פניה באתר ואנחנו כבר נחזור אליכם עם כל הפרטים. 


חייגו עכשיו: 0559380183


שיוף וצביעה של דק בחצר. צילום: סרגו שיוף וצביעה של דק בחצר. צילום: סרגו
חידוש דקים - ליטוש ושימון דקים בצורה מקצועית במינימום מחיר. שרון פרגולות חידוש דקים - ליטוש ושימון דקים בצורה מקצועית במינימום מחיר. שרון פרגולות

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו או השאירו הודעה ונחזור בהקדם: 0559380183
*
*
*השאירו הודעה ונחזור מייד או חייגו: 0559380183
*
*
*
חייג אלייחייגו עכשיו 0559380183
הודעה לוואטסאפ