בניית פרגולה

בניית פרגולה אינה נחשבת להליך מורכב מאוד, אך בהחלט כזה הדורש מיומנות מצד החברה או בעל המקצוע בהם תבחרו לביצוע המשימה. אחת מן ההחלטות הקריטיות ביותר שיש לקבל נוגעת לסוג העץ ממנו תיבנה הפרגולה. במאמר שלפניכם נגע במספר נקודות חשובות אשר יסייעו לכם בצעדכם הראשונים בתחום – קריאה מהנה.


פרגולה בגינה בבית פרטי צבע דובדבן. צילום: ווד מאסטר פרגולה בגינה בבית פרטי צבע דובדבן. צילום: ווד מאסטר

בניית פרגולה–הכירו את זני העצים הפופולריים

בחירת סוג העץ היא ההחלטה החשובה ביותר שתהיה עליכם לקבל טרם תחילת העבודה. ניתן למנות מספר זני עץ פופולריים אשר נבדלים האחד מהשני במספר פרמטרים, הנה הם לפניכם:

  • אורן: נחשב לעץ הנפוץ ביותר כיום לבניית פרגולות ודקים, זאת בעיקר בזכות עלותו הנמוכה. האורן מתאים במיוחד לאזורים נטולי לחות, שכן נוטה להינזק לאחר כ-6 שנים באזורים בעלי לחות גבוהה (לדוגמא, ישראל). על מנת לשמור על מראהו ואורך חייו של האורן למשך שנים ארוכות,מומלץ לתחזקו על ידי צביעתו באמצעות צבע-שמן ייעודי אחת לשנה.
  • איפאה: נחשב לעץ בעל מראה מאוד יוקרתי ומרשים, ומכאן (ניחשתם נכון) – גם עלותו הגבוהה. מקורו של העץ ביערות הגשם של ברזיל, נתון המזכה אותו בתכונה בולטת במיוחד – נחשב לעמיד מאוד בפני נזקי מים. שימושו העיקרי הוא בהקמת דקים לגינה.
  • ארז: מבין ששת זני הארז המוכרים, השניים הנפוצים ביותר בישראל בהם נעשה שימוש לשם בניית פרגולה הם "ארז אדום" ו-"ארז פורט אורפורד". יתרונותיו של זן זה בכך שנחשב לקל משקל, אינו משנה את מידותיו בעקבות פגעי מזג האוויר, חזק ומאוד נוח לעיבוד. בעוד רבים מזני העצים מחייבים תחזוקה שוטפת, הארז האדום יוצא דופן –שומר על מראהו למשך כ-15 שנה וללא כל תחזוקה!

בניית פרגולה במרפסת עם הצללה קלה. צילום: פרגולות עץ הזית בניית פרגולה במרפסת עם הצללה קלה. צילום: פרגולות עץ הזית

תחזוקת פרגולת עץ

רבים נוטים לוותר על בניית פרגולה מעץ בעקבות מחשבה (מוטעית) שהדבר יחייב בתחזוקה שוטפת. ובכן, פרגולות עץ אכן מצריכות תחזוקה שנתית, אך מדובר במלאכה פשוטה לעומת מה שנהוג לחשוב. למעשה, כל שנדרש כיום במטרה לשמור על מראה ואיכות העץ למשך שנים ארוכות הוא צביעת פרגולה פעם בשנה – זהו. תוכלו כמובן לעשות זאת באופן עצמאי, או לחילופין לשלם לבעל מקצוע עבור ביצוע המלאכה. בכל אופן, לא מדובר בתחזוקה מורכבת וכזו אשר אמורה למנוע מכם ליהנות מפרגולת עץ יפה וטבעית.


פרגולה צבע לבן עם חיפוי במבוק להצללה. צילום: שרון פרגולות פרגולה צבע לבן עם חיפוי במבוק להצללה. צילום: שרון פרגולות

בחירה נכונה של בעל המקצוע

חשיבותה של בחירה מושכלת בבעל מקצוע \ חברה איכותית לשם בניית פרגולה היא רבה ואף נאמר – קריטית. מדובר בקונסטרוקציה כבדה שמהווה קורת גג מגנה על היושבים תחתיה, כך שבאם התקנתה תתבצע על ידי בעלי מקצוע שאינם מחזיקים בהסמכה ובמיומנות הנדרשת– מדובר בסכנה של ממש. מומלץ לערוך סקר מומחים מקיף, להשוות בינם ולוודא כי אתם בוחרים אך ורק באלו המיומנים לביצוע המלאכה עם המלצות ממגוון לקוחות. בנוסף לכך, יש לוודא כי החברה הנבחרת עושה שימוש בחומרי גלם תקניים בלבד.


פרגולה בגינה אחורית כולל סגירה עם סנטף למניעת כניסה של מים. צילום: אסף פרגולות פרגולה בגינה אחורית כולל סגירה עם סנטף למניעת כניסה של מים. צילום: אסף פרגולות

אנחנו כאן לשירותכם לכל עבודות הפרגולות

צוות המומחים שלנו ישמח לעמוד לרשותכם בכל עניין ולספק לכם הצעות מחיר אטרקטיביות במיוחד ממיטב מומחי הפרגולות בארץ. אנו יודעים שאיתור איש מקצוע מומחה, מגובה על ידי חוות דעת אמתיות, אינה מלאכה קלה. תנו לנו להמליץ לכם על המומחים הטובים ביותר – למידע ופרטים נוספים אנא הרגישו בנוח ליצור אתנו קשר ונצא לדרך עוד היום!


חייגו עכשיו: 0559380183

בניית פרגולה בצורה מקצועית כולל הצללה. צילום: שרון פרגולות בניית פרגולה בצורה מקצועית כולל הצללה. צילום: שרון פרגולות

לקבלת הצעת מחיר וייעוץ בחינם חייגו או השאירו הודעה ונחזור בהקדם: 0559380183
*
*
*השאירו הודעה ונחזור מייד או חייגו: 0559380183
*
*
*
חייג אלייחייגו עכשיו 0559380183
הודעה לוואטסאפ